Artykuły filtrowane wg daty: Marzec 2018

Miasto Artykuły filtrowane wg daty: Marzec 2018

Do 3 maja br. jury oczekuje na zgłoszenia kandydatów do miana Wybitnego Polaka w Norwegii.

 

Organizatorem konkursu jest Polsko-Norweskie Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów - Young Polish Norwegian Professionals Association.

Konkurs „Wybitny Polak” powstał jako inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” (http://www.terazpolska.pl/pl/wybitny-polak).

Konkurs „Wybitny Polak” to okazja do zaprezentowania osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie, pokazanie ich dokonań, a także wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces poza granicami Polski.

Tytuł „Wybitnego Polaka” jest przyznawany w 5 kategoriach:

BIZNES: kandydatami mogą być osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą, które osiągnęły znaczne sukcesy i pozycję w swojej dziedzinie.

KULTURA: kandydatami mogą być zarówno osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, malarze itp., nawiązujący w swojej twórczości do Polski, jak również osoby działające na rzecz promocji kultury polskiej.

NAUKA: kandydatami mogą być osoby, które prowadzą działalność naukową lub dydaktyczną w placówkach funkcjonujących poza granicami Polski.

OSOBOWOŚĆ: kandydatami mogą być osoby, wyróżniające się aktywnością, zaradnością, inicjatywą, np. w życiu społecznym.

MŁODY POLAK: kandydatami mogą być osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i odniosły sukces w jednej z powyższych kategorii lub, których działalność w sposób pozytywny oddziałuje na lokalną społeczność i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski wśród lokalnej społeczności.

Zgłoszeń mogą dokonywać organizacje, stowarzyszenia i związki polonijne w Norwegii, jak i osoby prywatne. Formularze zgłoszeniowe oraz inne dokumenty, których złożenie jest wymagane przy dokonywaniu zgłoszeń kandydatów stanowią załączniki do regulaminu konkursu. Regulamin określa szczegółowe zasady organizacji konkursu "Wybitny Polak".

Źródło: Ambasada RP w Oslo

Opublikowane w Aktualności

Muzeum mieści się na nadbrzeżu oraz w pomieszczeniach wbitych w dno portu - to idealne miejsce do zwiedzania z całą rodziną.

 

Wśród eksponatów zobaczymy makiety platform wiertniczych oraz różnego typu urządzenia związane z branżą wydobywczą. Obok eksponatów „statycznych”, w muzeum znajdziemy liczne gry zręcznościowe oraz ciekawe animacje oraz prezentacje multimedialne.

Ciekawostką jest stojący przy samym wejściu model lampy Ignacego Łukasiewicza z 1853 r. będący darem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dla Norweskiego Muzeum Ropy Naftowej w 1998 r.

Zachęcamy Was do przeczytania wpisu na temat Norweskiego Muzeum Ropy Naftowej na blogu geologicznym "Momo Zbieram Gruz" - kliknij tutaj.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej muzeum - kliknij tutaj.

 

Źródło: Norweskie Muzeum Ropy naftowej

Opublikowane w Aktualności

PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW W JĘZYKU POLSKIM W WIELKIM TYGODNIU:

NIEDZIELA PALMOWA (25 marca)
08.00 - Msza św.
13.00 - Msza św.
19.00 - Msza św.

WIELKI CZWARTEK (29 marca)
14.00 - Msza św.
21.00 - 21.30 - Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy (grupa polska)

WIELKI PIĄTEK (30 marca)
17.00 - Liturgia Wielkiego Piątku

WIELKA SOBOTA (31 marca)
10.00 - 13.00 Święcenie pokarmów.
14.00 - Liturgia Wielkiej Soboty

WIELKANOC (1 kwietnia)
07.00 - Msza św. rezurekcyjna z procesją
13.00 - Msza św.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (2 kwietnia)
13.00 - Msza św.
16.00 - Msza św. w j. polskim w Egersund

 

Źródło:https://www.facebook.com/ParafiaStavanger/

Opublikowane w Aktualności
Środa, 07 Marzec 2018 20:25

Koncert zespołu Dodna w Stavanger.

Zespół Dodna z Polski wystąpi w czwartek 15.03.2018 r. o godzinie 20.00 w Påfyll na Kirkegata 36 w Stavanger. WSTĘP GRATIS!


Prastare warany krajowego/polskiego pub rocka - Zespół Dodna ze Szczecina - zapraszają na zabawę w rytm swych niezawodnych i sprawdzonych przebojów. Będzie gorąco, tanecznie i głośno, w repertuarze piosenki o piwie, winie i miłości. Kiedy w 1988 roku w Będzinie powstał pierwszy polski pub, Zespół Dodna grał już pub rocka od trzech lat. Kiedy padał berliński mur oni grali w Szczecinku na dansingu i śpiewali Bier Bier Bier. Koncertowali i bawili w kraju i za granicą, zdążyli odwiedzić ZSRR. W 1993 roku wydali kasetę magnetofonową ''Kiedy elektryczność dotarła do Tarnowa" i dali Zespołowi odpocząć. Od dwóch lat grają ponownie, jeszcze głośniej, jeszcze piękniej. Grają na weselach, stadionach, w mieszkaniach, w domach kultury (emdekach) i w pubach. Zawsze w marcu każdego roku (dużo Ryb w Zespole) grają urodzinowy koncert, zawsze w innym miejscu, w tym roku wybór padł na Stavanger. Przyjdźcie, a nie pożałujecie.

 

Źródło: https://www.facebook.com/events/2043026199287716/


Opublikowane w Aktualności

Szukaj


feed-image Feed Entries