Artykuły filtrowane wg daty: Lipiec 2018

Miasto Artykuły filtrowane wg daty: Lipiec 2018
Piątek, 13 Lipiec 2018 18:33

III Rodzinny Piknik Piracki z iNorge.

26 sierpnia Kleppelunden zamieni się w wielką piracką wioskę. Już od 13.00 rozpocznie się wielki piracki festiwal, to już III edycja Pikniku Pirackiego organizowanego przez iNorge Forening.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji:

- Piracka Parada, czyli konkurs na najlepszy piracki strój (będzie wybieranych aż 3 piratów, którzy zachwycą publikę swoimi strojami! Nagrody przyznawane będą w kategorii: Pirat do lat 6, Pirat od lat 6 i Dorosły Pirat,

- Koncerty , zagra m.in. Kapitan Hirsh oraz El Piracka Załoga i inni kamraci

- loteria fantowa, z super nagrodami od naszych sponsorów i partnerów.

- mnóstwo zabaw dla dzieci, kącik plastyczny, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci zamek dmuchany, fotobudka,

- kaperska wyżerka (w tym też prawdziwe kiełbasy i wata cukrowa!)

Piknik Piracki jest otwarty i nieodpłatny dla wszystkich!

Od godziny 13.00 do 15:45 rozpocznie się Poszukiwanie Skarbów, atrakcja skierowana dla chętnych, którzy chcieliby przeżyć prawdziwą przygodę:

Kilkunastu śmiałków – kapitanów drużyn po skompletowaniu swojej załogi stanie w szranki by odnaleźć przed laty zakopany tam skarb.

Droga do celu nie będzie łatwa, uczestnicy napotkają wiele utrudnień na trasie, spotkają – nie zawsze przychylne - postaci, będzie: tajemnicza Syrena, Bogini Wiatru, która będzie chciała zmieść swym podmuchem pirackie załogi czy wredna Wiedźma, od której ciężko będzie uzyskać kolejne kawałki mapy.

Po drodze pirackie zastępy nie będą miały łatwo, będą miały do przejścia nie najprostsze tereny: most zwodzony, przejście po palach, tajemniczy las pełen zagadek i zadań. Ale z pewnością będzie warto, legenda głosi, ze zakopany skarb kryje w sobie prawdziwa fortunę!

A na koniec odbędzie się wielka Bitwa Morska na balony z wodą! Chętni śmiałkowie staną do ostatecznej walki o przywództwo na pirackim statku, który zacumuje w naszym porcie.

Tym razem obejdzie się bez armat i żelaznych kul! Zastąpi je ponad 3000 balonów z wodą!  Ale będzie zabawa!

Dla chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w Poszukiwaniach Skarbów i Bitwie Morskiej obowiązują zapisy online, do 19 sierpnia, koszt: 50 kr za osobę, dzieci członków iNorge Forening biorą udział w Poszukiwaniu Skarbów za darmo po wcześniejszym zgłoszeniu dziecka mailowo. Zakup wejściówki upoważnia do wykupienia członkostwa iNorge Forening pomniejszoną o te kwotę. Koszt członkostwa dla całej rodziny to 250kr. Dzięki członkostwu można korzystać z wielu zniżek i wydarzeń organizowanych przez iNorge. Więcej informacji na miejscu w Pirackiej Przystani, gdzie od g.13.00 będą wydawane opaski dla uczestników. Piratów można zakupić tutaj: https://goticket.no/events/254/iii-rodzinny-piknik-piracki-z-inorge

Trasa podzielona będzie na dwa poziomy trudności i to do Was piraci, będzie należeć decyzja jakie wyzwanie podejmiecie :

- Trasa szczura lądowego (rekomendowana dla śmiałków w wieku do lat 6)

- Trasa wilka morskiego (rekomendowana dla śmiałków w wieku od lat 6)

Sponsorami i partnerami wydarzenia są: MyCall, Efremtid, Soluton, Transka, Storhaug Utvikling AS, Wataha Camp, Salon Sens of Beauty Nie może Was zabraknąć!

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich całymi pirackimi hordami do zabawy!

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj https://www.facebook.com/events/1897576036927709/

Źródło: iNorge Forening, Facebook

Opublikowane w Aktualności
Poniedziałek, 09 Lipiec 2018 20:16

The Tall Ships Races 2018

Setki jachtów z całego świata, w tym największe i najpiękniejsze żaglowce naszego globu. Rejs morski będący połączeniem twardej żeglarskiej rywalizacji na wodzie oraz kapitalnych eventów w portach będących gospodarzami regat.

The Tall Ships Races 2018 rozpocznie się w Sunderland. Impreza w angielskim porcie trwać będzie trzy dni od 11 do 14 lipca. Pierwszy etap regat TTSR wystartuje z Sunderland 14 lipca. Żaglowce popłyną do duńskiego Esbjerg, gdzie spędzą trzy dni. Drugi etap wyścigu odbędzie się na trasie z Esbjerg do Stavanger w Norwegii. Będzie to etap towarzyski i nie będzie brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej regat TTSR 2018. Uczestnicy zlotu spędzą w Norwegii trzy dni od 26 do 29 lipca. Trzeci etap TTSR, to punktowany wyścig ze Stavanger do Harlingen w Holandii, gdzie wielki wyścig zakończy się finałem i kolejną trzydniową imprezą, która potrwa od 3 do 6 sierpnia.

Do Stavanger zawitają m.in. polskie żaglowce: Dar Szczecina, Fryderyk Chopin, Generał Zaruski oraz Kapitan Borchardt.

Opublikowane w Aktualności

Szukaj


feed-image Feed Entries