Ogłoszenia duszpasterskie Parafii Św.Svithun’a w Stavanger.

Ze względu na liczne zapytania związane z Parafią Św.Svithun’a postanowiliśmy zamieszczać ogłoszenia duszpasterskie na stronie stavanger.pl. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej parafii: http://stavanger.katolsk.no/pl

Ogłoszenie duszpasterskie z dnia 06.09.20:

1. Przypominam porządek Mszy św. niedzielnych w j. polskim: o godz. 8.00, 12.30 i 19.00. Na Msze św. niedzielne należy się wcześniej zarejestrować pod linkiem: https://billett.katolsk.no/
W dni powszednie Msze św. w j. polskim odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 oraz w soboty o godz. 8.30.
Z sakramentu spowiedzi św. można skorzystać w dni powszednie od godz. 18.30.
Ofiary można składać do skrzynki przy głównym wyjściu z kościoła lub wpłacać za pomocą vipps lub bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

2. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza św. w j, polskim o godz. 19.00.

3. W czwartek, 10 września, po Mszy św. o godz, 19.00 katecheza dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. W sobotę, 12 września, Msza św. w j. polskim w Egersund o godz. 18.00.

5. We wrześniu w naszej parafii zorganizowany zostanie kurs przedmałżeński w j. polskim. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się za pomocą formularza znajdującego na stronie internetowej lub na Facebooku. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek, 8 września, po Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00.

6. Zwracam się z gorącym apelem o składanie deklaracji wyznaniowej. Jeśli jesteście Państwo w Norwegii oficjalnie, może i z rodzinami, ważne jest, by zarejestrować siebie i wszystkich członków rodziny. Potrzebne do tego blankiety deklaracji można wziąć ze statywu, znajdującego się na ścianie przy głównym wyjściu z kościoła, wypełnić go i następnie zostawić w zakrystii po Mszy św.

DUSZPASTERZ POLONII w STAVANGER
O. Elizeusz Ryszard Górski OFM
tel. kom. 474 67 120
email: stavanger.duszpasterstwo.polakow@gmail.com

Źródło: Facebook