Święta Wielkanocne – zaostrzenie zasad kwarantanny w Norwegii.

Na konferencji prasowej 12 marca br. poświęconej Świętom Wielkanocnym (påskeferien) władze norweskie ogłosiły, że jeśli wyjedziesz z Norwegii w celu turystycznym, będą Cię obowiązywać zaostrzone zasady kwarantanny po powrocie – obowiązkowa kwarantanna w hotelu kwarantannowym przez co najmniej 3 dni – do uzyskania negatywnego wyniku testu w 3. dniu kwarantanny.

Dalszą część kwarantanny będzie można odbyć w domu lub innym odpowiednim miejscu. Zasada ta będzie obowiązywać od 17 marca br. Jeśli Twoja podróż będzie absolutnie konieczna (a nie turystyczna), będą Cię obowiązywać dotychczasowe zasady kwarantanny. Konieczna podróż zagraniczna może być związana z opieką nad dzieckiem, poważną chorobą lub pogrzebem, lub z pracą.

Przypominamy, że władze norweskie, podobnie jak władze wielu innych krajów Europy, w tym Polski, apelują o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Zalecenie to będzie obowiązywać co najmniej do 15 kwietnia br. Władze norweskie powtórzyły ostatnio to zalecenie na konferencji prasowej 12 marca br. – zdecydowanie odradza się podróży zagranicznych w czasie Świąt Wielkanocnych.

Źródło tekstu: Ambasada RP w Oslo